KVM سوئیچ

سوئیچ KVM(Keyboard, Video and Mouse)، یک دستگاه سخت‌افزاری بوده که به کاربران اجازه می‌دهد چندین کامپیوتر و یا دیتاسنتر را با یک کیبورد، ماوس و مانیتور مدیریت کنند. البته درآن واحد، شما فقط می‌توانید از یک رایانه استفاده کنید. همانطور که متوجه شدید، این دستگاه تعداد کیبورد، ماوس و مانیتور را کاهش می‌دهد و دیگر نیازی به چندین کیبورد، ماوس و مانیتور برای هر رایانه نخواهید داشت.

کی‌وی‌ام سوئیچ‌ها به 3 دسته زیر قابل تقسیم می‌باشند:

1- KVM سوئیچ‌های مختص دفاتر کوچک و خانگی (SOHO)

2-  KVMسوئیچ‌های مختص کسب ‌و‌کارهای متوسط (SMB)

3-  KVMسوئیچ‌های مختص کسب ‌و‌کارهای بزرگ و یا سازمان‌های با تکنولوژی پیشرفته

انواع پورت در سوئیچ KVM :

پورت‌های مربوط به مانیتور در کی‌وی‌ام سوئیچ‌ها، عموماً یکی از پورت‌های HDMI،DisplayPort ،DVI  و VGA بوده و پورت‌های مربوط به کیبورد و ماوس می تواند یکی از پورت‌های PS/2 یاUSB  باشد. امروزه نمونه‌های مدرن، از دستگاه‌هایUSB ، مانند؛ پرینترها، اسکنرها و مودم‌ها نیز، پشتیبانی می‌کنند.

روش دسترسی و بطور کلی، جابجایی بین سیستم‌ها متفاوت بوده به گونه ای که در بعضی نمونه‌های قدیمی از یک روش چرخشی برای جابجایی استفاده می شده است و در برخی نمونه‌ها به شما امکان دسترسی از طریق صفحه‌کلید داده می‌شود؛ شما می‌توانید با فشار دادن همزمان کلیدهای Ctrl+Ctrl, Scroll Lock و یا Scroll Lock   Print Screen ,در بین رایانه‌ها جابجا شوید. امروزه، روی بدنه کی وی ام سوئیچ ها، برای هر دستگاه متصل یک کلید سخت افزاری تعبیه شده که با فشار دادن هر کلید، می توانید به راحتی به سیستم مورد نظر دسترسی داشته باشید.