KVM سوئیچ

سوئیچ ) KVMKeyboard, Video and Mouse( یک دستگاه سخت‌افزاری بوده که به کاربران اجازه می‌دهد چندین کامپیوتر و یا دیتاسنتر و مراکز سرورها را با یک کیبورد، ماوس و مانیتور مدیریت کنند. البته شما فقط می‌توانید از یک رایانه به صورت همزمان استفاده کنید، همانطور که متوجه شدید این دستگاه تعداد کیبورد، ماوس و مانیتور را کاهش می‌دهد و دیگر نیازی به چندین کیبورد، ماوس و مانیتور برای هر رایانه نخواهید داشت.

 

کی‌وی‌ام سوئیچ‌ها به 3 دسته زیر قابل تقسیم می‌باشند:

1- KVM سوئیچ‌های مختص دفاتر کوچک و خانگی (SOHO)

2-  KVMسوئیچ‌های مختص کسب‌و‌کارهای متوسط (SMB)

3-  KVMسوئیچ‌های مختص کسب‌و‌کارهای بزرگ و یا سازمان‌های با تکنولوژی پیشرفته

 

انواع پورت در سوئیچ KVM:

پورت‌های مربوط به مانیتور در کی‌وی‌ام سوئیچ‌ها عموماً یکی از پورت‌های HDMI،DisplayPort ،DVI  و VGA بوده و پورت‌های مربوط به کیبورد و ماوس میتواند یکی از پورت‌های PS/2 یاUSB  باشد.

امروزه نمونه‌های مدرن از دستگاه‌های USB مانند پرینترها و اسکنرها و مودم‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند.

 

روش دسترسی و بطور کلی جابجایی بین سیستم‌ها متفاوت بوده بطوری که در بعضی نمونه‌های قدیمی از یک روش چرخشی برای جابجایی استفاده میشده است و در برخی نمونه‌ها به شما امکان دسترسی از طریق صفحه‌کلید داده می‌شود؛ شما می‌توانید با فشار دادن همزمان کلیدهای Ctrl+Ctrl, Scroll Lock و یا Scroll Lock   Print Screen ,در بین رایانه‌ها جابجا شوید. امروزه از یک کلید برای تغییر بین سیستم‌ها استفاده می‌شود. حتی در نمونه‌های جدیدتر برای هر دستگاه متصل یک کلید قرار داده شده تا با فشار دادن آن کلید به راحتی به آن سیستم جابجا شوید.