سیسکو (cisco)

شرکت آمریکائی سیسکو (Cisco Systems) در سال 1984 توسط لن بزاک و سندی لرنر، زوجی که سالها در بخش کامپیوتر دانشگاه استنفورد کار می کردند، در سن خوزه کالیفرنیا در ناحیه ی سیلیکان ولی تاسیس گردید.

 

برند سیسکو

 

بزاک با تکمیل نرم افزار روتر برای چند پروتکل، سیسکو را به اولین تولید کننده روتر با قابلیت پشتیبانی از چند پروتکل تبدیل کرد. از زمانی که پروتکل اینترنت (IP) به یک استانداردتبدیل شد، اهمیت Routerهای چند پروتکل کاهش یافت. در ۱۹۹۰، شرکت به سهامی عام تبدیل شد و سهام آن در بازار بورس نزدک عرضه شد. بزاک و لرنر با ۱۷۰ میلیون دلار از شرکت خارج شدند و بعد از مدتی جدا شدند. زمان انفجار اینترنت در ۱۹۹۹، Cisco شرکت Cerent واقع در کالیفرنیا را با قیمت ۷ میلیارد دلار خریداری کرد. این شرکت گرانترین خرید Cisco در آن زمان بود. تنها خرید گرانتر مربوط به ساینتیفیک آتلانتا می‌باشد. با خرید شرکت‌های دیگر، توسعهٔ داخلی و همکاری با دیگر شرکت‌ها، Cisco به بازار بسیاری از قطعات دیگر شبکه (غیر از Router) راه پیدا کرده‌است، مانند Ethernet Switching، دسترسی از راه دور، Routerهای شعبه‌ای، شبکهٔ خودپردازهای بانک‌ها، امنیت، fire wall، تلفن اینترنتی و غیره. در  ۲۰۰۳، Cisco شرکت محبوب LinkSys تولید کنندهٔ سخت‌افزار شبکه کامپیوتر را خریداری کرد و آن را در صدر تولید کننده‌های قطعات مربوط به کاربران عادی گذاشت.

امروزه سیسکو محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی و با سه نام تجاری مختلف، سیسکو، لینک سیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می رساند و با بیش از 50000 کارمند و بازده سود بسیار بالا، یکی از ارزشمندترین شرکت ها در دنیا می باشد. محصولات این برند در چهار دسته سوئیج، روتر، فایروال و ماژول تقسیم می گردند.

برندهای ما
ASUS
AMD
Adata
cisco
Gigabyte
D-LINK
HP
intel
MikroTik
Samsung
AMP
BELDEN
BILKYNS
Brand-Rex
EnGenius
GREEN
HUAWEI
LEGRAND
LG
LINKSYS
LS
Q-NAP
TP-LINK
UBIQUITI
UTEL
Lgonet
MSI
Tenda
Grandstream
Soupita
Nexans
Western Digital
Synology
HiLook
XVision
Yealink
Hikvision
Lexar
Crucial
Silicon Power
INNOVERS
Lenovo
TSCO