دوربین های آنالوگ

در اصطلاح عام، دوربین مداربسته آنالوگ به دوربینی اطلاق می گردد که ارتباط آن با دستگاه ضبط تصاویر، توسط کابل های کواکسیال و نه کابل شبکه، صورت می گیرد. دوربین های مداربسته آنالوگ در۵ دسته تقسیم می گردند که ذیلا به توضیح دو دسته از آن می پردازیم:

-دوربین های مداربسته آنالوگ با رزولوشن تصاویر باز  (TVL)

-دوربین های مدار بسته AHD 

-دوربین های مداربسته  HD – CVI

-دوربین های با تکنولوژی  HD – TVI

-دوربین مداربسته  HD – SDI

سری TVL، دارنده عنوان اولین تکنولوژِی دوربین مداربسته تولید شده در دنیا می باشد که  در واقع، حداقلی ترین رزولوشن و یا کیفیت تصویر را ارائه می دهد. بالاترین کیفیت دوربین های آنالوگ این نسل را می توان در رزولوشن های ۷۰۰ TVL  در بازار مشاهده کرد که معادل ۰.۵ مگاپیکسل است. منظور از TVL همان TV LINE یا خطوط افقی تشکیل دهنده تصویر است. سیگنال تصویر در دوربین های آنالوگ تی وی لاین با استفاده از کابل های کواکسیال، انتقال داده می شود .

سری AHD (Analoge High Definition) در واقع نسل جدید دوربین های مداربسته آنالوگ با رزولوشن بالا است. این تکنولوژی در واقع پوشش دهنده بزرگترین ضعف دوربین های مداربسته آنالوگ می باشد. اساس کار دوربین هایAHD  دقیقا شبیه تکنولوژی قدیمی دوربین های آنالوگ است؛ با این تفاوت که در دوربین، کد گذاری هایی انجام شده تا تصاویر با رزولوشن بالاتر به DVR قابل انتقال باشند. در مقصد تصاویر که همان DVR است، مجددا کدها خوانده شده و به تصویر آنالوگ تبدیل می شوند. این تکنولوژی، توانسته است با قیمت بسیار مناسب، کیفیت های FULL HD را برای کاربران عرضه نماید و یک رقیب بسیار مهم در مقابل دوربین های تحت شبکه باشد.