کابل دوربین آنالوگ

جهت نصب و راه اندازی دوربین مداربسته، انواع مختلفی از کابل ها وجود دارند و براساس نوع دوربین، نوع کابل متفاوت خواهد بود. در سیستم های مداربسته آنالوگ، کابل کواکسیال یا کواکسی برای انتقال داده و تصاویر دوربین مداربسته استفاده می شود و در سیستم های تحت شبکه یا دیجیتال از کابل شبکه استفاده می شود. هر کدام از این دو نوع کابل نیز در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. در اصطلاح عام به کابل های آنالوگ، کابل کواکسیال گفته می شود. تکنولوژی کابل های کواکسیال از اوایل قرن بیستم وجود داشته است و به دلیل دوام و سهولت نصب، این کابل ها عمدتاً برای اتصال تجهیزات آنتن ماهواره ای در منازل و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از کابل کواکسیال وجود دارد که براساس اندازه گیری و امپدانس متفاوت هستند. گسترده RG معادل (Radio Gauge) است و کلمه Gauge به ضخامت کابل اشاره دارد. این ضخامت با عددی در کنار RG نشان داده می شود و هرچه این عدد بیشتر باشد، هسته یا هادی مرکزی نازک تر است. کابل کواکسیال شکل ضخیم و گرد متمایزی از سایر کابل ها دارد و به راحتی می توانید، این نوع از سیم و کابل دوربین مدار بسته را از سایر کابل ها، مانند: کابل های جفت تابیده یا کابل اترنت، تفکیک کنید. رایج ترین کابل های کواکسیال  RG-6، RG-11، RG58 و RG59 است.اجزای کابل کواکسیال عبارتند از:

  1. مغزی کابل یا هادی مرکزی که معمولاً یک سیم مسی است و داده ها از طریق آن عبور می کنند.
  2. عایق اطراف سیم مسی که پلاستیکی و دی الکتریک است.
  3. لایه شیلد یا مش بافته که از مس، آلیاژ یا آلومینیوم ساخته شده است و به محافظت از کابل در برابر تداخل الکترومغناطیسی (EMI) کمک می کند.
  4. لایه خارجی که یک پوشش پلاستیکی است و لایه های داخلی را از آسیب محافظت می کند.

در نمونه های جدید کابل های کواکسیال، جهت صرفه اقتصادی و سهولت در امر کابل کشی، سیم برق نیز به صورت ترکیبی در روی لایه چهارم قرار گرفته و در نهایت، جهت جلوگیری از ورود آسیب به سیم های برق، لایه پنجم که از جنس پلاستیک است، سیم های برق را پوشانده است.