وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می‌ کند

14 آبان 1396
وسترن دیجیتال هارد 14 ترابایتی وارد بازار می‌ کند

شرکت وسترن دیجیتال از تازه ‌ترین محصول خود برای ذخیره داده ‌های حاصل از پردازش دیتا با ظرفیت 14 ترابایت رونمایی کرد. عمر این هارد 2.5 میلیون ساعت است و سرعت انتقال اطلاعات در آن 233 مگابایت در ثانیه است.

با پیشرفت سیستم‌ های محاسباتی و افزایش کارایی آن ‌ها ،تقاضا برای در اختیار داشتن فضای ذخیره کافی به ‌منظور ذخیره نتایج حاصل از پردازش داده ‌ها در حال افزایش است. ترند ها و پیشرفت ‌های نوظهور در فناوری ذخیره‌ ساز ها شاهد معرفی فناوری ‌های جدید و نوید بخش مبتنی بر مغناطیس بوده است که از جمله آن ‌ها می ‌توان به فناوری MAMR ،مربوط به ‌شرکت وسترن دیجیتال اشاره کرد. با این فناوری باید منتظر هارد دیسک‌ هایی با ظرفیت 40 ترابایت در آینده‌ای نزدیک باشیم.

اما تا آن زمان و با توجه به‌پیشرفت‌ هایی که در زمینه فناوری ‌های مبتنی بر پلاتر به ‌دست آمده می ‌توان به آن اطمینان داشت ،چون هم قابل اعتماد هستند و هم پایدار و باثبات.

شرکت وسترن دیجیتال به‌ تازگی شروع به ‌عرضه هارد های 14 ترابایت از خانواده "الترا استار HS14" کرده است. چگالی سطحی این هارد برابر با 1034GB/in2 است. این میزان از چگالی نتیجه بهره‌گیری از فناوری SMR است. یعنی این‌که میزان کارایی در دوباره‌ نویسی در سکتور ها در مقایسه با سایر هارد هایی که از این فناوری خاص استفاده نمی‌ کنند تا حدودی کاهش یافته است.

سرعت چرخش هارد دیسک‌ های مبتنی بر هلیوم 7200RPM  و کش آن ‌ها 512 مگابایت است. علاوه بر این ،هارد الترا استار HS14 از فناوری‌ های متعدد دیگری هم برخوردار است که موجب افزایش اطمینان‌ پذیری و طول عمر آن می ‌شود

به‌ گفته شرکت سازنده ،عمر این هارد 2.5 میلیون ساعت و دارای 5 سال ضمانت است. اینترفیس‌ های موجود این هارد SATA 6 GB/s و SAS 12 GB/s هستند و سرعت انتقال دیتا در آن‌ ها 233 مگابایت در ثانیه است.

نوشته های مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیگاهی ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد.