جایگزینی سیم‌ کارت‌ های فیزیکی با eSIM

12 مهر 1396
جایگزینی سیم‌ کارت‌ های فیزیکی با eSIM

جایگاه اپراتور های تلفن همراه در اکوسیستم مخابرات ،دچار تغییرات ساختاری می ‌شود و در اکوسیستم جدید سیم‌ کارت ‌های فیزیکی حذف و با فناوری eSIM جایگزین خواهند شد.

همایش معرفی فناوری نوین eSIM با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز سه‌ شنبه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور معاونین و مدیران کل وزارت ارتباطات ،مدیران عامل سه اپراتور کشور ،مدیران شرکت مخابرات ایران و با هدف آشنایی مدیران ارشد حوزه های ذکر شده با تکنولوژی نوین eSIM و با سخنرانی محمد خوانساری (رئیس پژوهشگاه) وتوماس لارسون به عنوان پیشگام در عرصه فناوری eSIM در دنیا برگزار شد.

در این همایش علاوه بر معرفی تکنولوژی eSIM به عنوان فناوری توانمندساز انقلاب دیجیتالی ،چالش‌ های ورود این تکنولوژی به کشور ،نیازمندی ‌های بومی و جایگاه اپراتور ها به عنوان حوزه ‌های اجرایی تشریح و بر هماهنگی و همکاری اپراتور ها و سازمان تنظیم مقررات در این زمینه تاکید شد.

هم راستا با رشد فناوری اینترنت اشیا در سطح دنیا ،جایگاه اپراتور های تلفن همراه در اکوسیستم مخابرات همراه دچار تغییرات ساختاری می ‌شود. در اکوسیستم جدید سیم ‌کارت ‌های فیزیکی حذف خواهند شد و با فناوری eSIM جایگزین می ‌شوند. لذا در این اکوسیستم مدیریت eSIM از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

اگر اپراتور ها هر چه سریع‌تر سازوکار لازم برای تعیین و گزینش جایگاه جدید خود در این اکوسیستم را فراهم نکنند تهدیدی جدی برای آن ها محسوب خواهد شد ،که تبعات سنگینی نیز به همراه خواهد داشت. در سال‌ های آتی (پیش‌ بینی سال (2020 اکثر گوشی‌ های تلفن همراه دارای eSIM بوده و تهدید عدم تطابق با روال فعلی برای اپراتور ها وجود خواهد داشت.

موجودیت eSIM در تصویر کلی ،ماژولی جهت اتصال به شبکه ‌های سلولی ،ایجاد هویت مشخص و در نهایت امکان شناسایی و برقرای ارتباط است.

نوشته های مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیگاهی ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد.