اینترنت بین اللملی با سرعت دلخواه

3 مهر 1396
اینترنت بین اللملی با سرعت دلخواه

محمدرضا بیدخام با اشاره به تعرفه‌ های پیشنهادی مخابرات ایران گفت: با توجه به سیاست‌ های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جهت ایجاد رضایت برای مشتریان ،شرکت مخابرات ایران برای اولین بار در کشور به ارائه‌ی بسته‌ های ترکیبی به نام مهرگان اقدام کرده است که در مرحله‌ی اول به صورت پایلوت در استان‌ های قم و مازندران اجرا می‌ شود.

وی درباره جزئیات این طرح توضیح داد: این طرح شامل خدمات اینترنت با ترافیک کشوری و بین‌ الملل و همچنین مکالمه است .با توجه به تفکیک اینترنت بین‌ الملل و کشوری ،مشترک می ‌تواند با مصرف حجم دلخواه خود از اینترنت داخلی و ۱۰ گیگ اینترنت بین ‌الملل استفاده کند. برای مکالمه نیز مکالمه ‌های داخل استان ،بین ‌استانی و همراه اول در نظر گرفته شده است.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران بیان کرد: حجم و سرعت مصرفی دست مشترکان است و آن ها می‌ توانند به صورت حضوری به مراکز مخابراتی مراجعه کرده و یا به صورت غیرحضوری با شماره‌گیری ۲۰۲۰ ،با توجه به تعرفه ‌هایی که در بسته مهرگان وجود دارند ،بسته‌ای را انتخاب و از آن استفاده کنند.

بیدخام در پاسخ به اینکه آیا ۱۰ گیگ اینترنت بین ‌الملل ،انتظار اینترنت غیرحجمی را برآورده می ‌کند؟ اظهار کرد: ۱۰ گیگ عدد خوبی است و بعد از ۱۰ گیگ هم مشترکان می‌ توانند از ترافیک داخلی استفاده کنند. اما این عدد در حال حاضر به صورت پایلوت اجرا می ‌شود تا بازخورد ها را ببینیم و بتوانیم برای سایر استان ‌ها هم تسری دهیم.

وی در پایان با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر نهایی شدن تعرفه جدید مخابرات در پایان ۱۰۰ روز از آغاز به کار این وزارتخانه گفت: آقای وزیر برنامه ۱۰۰ روزه‌ای اعلام کرده و مخابرات ایران نیز تابع سازمان تنظیم مقررات ارتباطات است .بنابراین در صورت ابلاغ سازمان ،مخابرات کنند طبق نظر رگولاتوری عمل خواهد کرد.

نوشته های مرتبط
دیدگاه کاربران
ایمان طالبی
ایمان طالبی 3 مهر 1396 ساعت 14:03

تشکرخوب بود